Kisha e Shën Andrejës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha e Shën Andrejës
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Podujevë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3125

Kisha e Shën Andrejës është një monument i trashëgimisë kulturore në Podujevë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]