Kisha e Shën Nikollës (Mleçan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kisha e Shën Nikollës në Mleqan
LlojiArkeologjike
VendndodhjaMleçan, Klinë, Kosovë
NdërtuarMesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar02-250/58
Nr. i referencës3022

Kisha e Shën Nikollës në Mleqan është një monument i trashëgimisë kulturore në Mleçan, Klinë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-250/58.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]