Kisha e Shpalljes se Virgjëreshës, Lipjan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha e Shpalljes se Virgjëreshës, Lipjan
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Lipjan, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIV
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 1737/49; LZVM
Nr. i referencës 2903

Kisha e Shpalljes se Virgjëreshës, Lipjan është një monument i trashëgimisë kulturore në Lipjan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 1737/49 .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]