Kisha e ngritur Zonjës së Bekuar - Nerodime e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha e ngritur Zonjës së Bekuar - Nerodime e Epërme
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Nerodime e Epërme, Ferizaj, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIV - XVI
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02 - 980/66
Nr. i referencës 2891

Kisha e ngritur Zonjës së Bekuar - Nerodime e Epërme është një monument i trashëgimisë kulturore në Nerodime të Epërme, Ferizaj, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 02 - 980/66.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]