Kiyoshi Tomizawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kiyoshi Tomizawa
Të dhënat personale
Emri i plotëKiyoshi Tomizawa
Data e lindjes (1943-12-03) 3 Dhjetor, 1943 (77 vjeç)
Vendi i lindjesFujieda, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
?–1976Nippon Steel
Ekipi kombëtar
1965–1971Japonia9(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kiyoshi Tomizawa (lindur më 3 Dhjetor 1943) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1965 2 0
1966 0 0
1967 1 0
1968 1 0
1969 0 0
1970 2 0
1971 3 2
Gjithsej 9 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]