Jump to content

Klaus Gjasula

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Klaus Gjasula
Të dhënat vetjake
Emri i plotëKlaus Fatmir Gjasula
Datëlindja14 dhjetor 1989
VendlindjaTiranë, Shqipëri
Gjatësia1.92 m (6 ft 4 in)
PozicioniMesfushor mbrojtës
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
SC Paderborn 07
Numri8
Karriera me të rinjtë
PSV Freiburg
0000–2007Offenburger FV
2008Freiburger FC
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2008–2009Freiburger FC
2009–2010Bahlinger SC25(2)
2010–2012Waldhof Mannheim50(3)
2012–2013MSV Duisburg II23(0)
2013–2016Kickers Offenbach77(4)
2016Stuttgarter Kickers16(0)
2016–2018Hallescher FC53(6)
2018–SC Paderborn0(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Klaus Fatmir[1] Gjasula (lindi më 14 dhjetor 1989) është një futbollist profesionist shqiptar cili luan për SC Paderborn.

Ai ka shtetësi shqiptare dhe gjermane.[2][3] Ai është vëllai i vogël i Jürgen Gjasulës.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ekskluzive: Basha, Gjasula, Abrashi,Berisha e Llullaku me pasaportë shqiptare (dekreti) Arkivuar 13 maj 2016 tek Wayback Machine aSport.al
  2. ^ Soccerway profile
  3. ^ Lord Helmchen grätscht sich durch den DFB-Pokal