Klubi i Korçës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Klubi i Korçës ka qenë një organizim i qytetit dhe trevës së Korçës që merrej me veprimtarinë e çështjes kombëtare dhe mësimit të gjuhës shqipe në viset juglindore. Një përfaqësi nga ky klub shkoi për të përfaqësuar qytetin në diskutimet që u bënë në Kongresin e Manastirit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]