Kohgiluje dhe Bojer-Ahmad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kohgiluyeh dhe Boyer-Ahmad
استان کهگیلویه و بویراحمد
Provincë
Administrimi
Shteti Flamuri Irani
Rajoni Rajoni 2
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15,504 km2
Popullsia 658,629 banorë (2011)
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore IRST (03:30)
Verore IRST (04:30)

Kohgiluyeh dhe Boyer-Ahmad (Persisht: استان کهگیلویه و بویراحمد) është provincë në jugperëndim të Iranit. Sipas regjistrimit të popullësisë më 2011, qyteti ka pasur 658,629 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Selected Findings of the 2011 National Population and Housing Census" (PDF). Arkivuar nga origjinali origjinali më 14 nëntor 2014. Marrë më 12 janar 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)