Koji Miyata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koji Miyata
Të dhënat personale
Emri i plotëKoji Miyata
Data e lindjes (1923-01-15) 15 Janar, 1923 (98 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1946-?Tanabe Pharmaceuticals
Ekipi kombëtar
1951–1954Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Koji Miyata (lindur më 15 Janar 1923) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1951 3 0
1952 0 0
1953 0 0
1954 3 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]