Koji Tanaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Koji Tanaka
Të dhënat personale
Emri i plotë Koji Tanaka
Data e lindjes (1955-11-02) 2 Nëntor, 1955 (62 vjeç)
Vendi i lindjes Saitama, Japoni
Pozita ne fushë Mesfushor
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1978–1988 NKK
Ekipi kombëtar
1982–1984 Japonia 20 (3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Koji Tanaka (lindur më 2 Nëntor 1955) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 20 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1982 6 0
1983 8 3
1984 6 0
Gjithsej 20 3

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]