Koji Yamase

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koji Yamase
Të dhënat personale
Emri i plotëKoji Yamase
Data e lindjes (1981-09-22) 22 Shtator, 1981 (40 vjeç)
Vendi i lindjesSapporo, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKyoto Sanga FC
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2002Consadole Sapporo
2003–2004Urawa Reds
2005–2010Yokohama F. Marinos
2011–2012Kawasaki Frontale
2013–Kyoto Sanga FC
Ekipi kombëtar
2006–2010Japonia13(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Koji Yamase (lindur më 22 Shtator 1981) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 13 ndeshje dhe ka shënuar 5 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 1 0
2007 1 1
2008 10 4
2009 0 0
2010 1 0
Gjithsej 13 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]