Koki Yonekura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koki Yonekura
Të dhënat personale
Emri i plotëKoki Yonekura
Data e lindjes (1988-05-17) 17 Maj, 1988 (33 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualGamba Osaka
Numri14
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2013JEF United Chiba
2014–Gamba Osaka
Ekipi kombëtar
2015Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Koki Yonekura (lindur më 17 Maj 1988) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]