Koko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Koko (në anglisht Coco) është një film i animuar nga kinostudioja Pixar i 2017-ës i drejtuar nga Lee Unkrich dhe Adrian Molina.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmi paraqet historinë e djalit meksikan, Migel (Miguel) që shkon në botën e të vdekurve për të zbuluar rrënjët e tij.