Pixar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Pixar

Pixar Animation Studios është një ndërmarrje në Emeryville, Kalifornia, që është specializuar në animim kompjuterit dhe CGI. Pixar ka fituar deri tani rreth 20 Oskara.