Toy Story

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Posteri i Toy Story

Toy Story është një film animuar amerikan të vitit 1995 dhe është i pari film kinema që komplet në kompjuter u krijua. Filmi u prodhua nga Pixar në bashkëpunim me Disney.

Dubluesët[redakto | redakto tekstin burimor]

Aktori Roli
Tom Hanks Woody
Tim Allen Buzz Lightyear
Don Rickles Mr. Potato Head
Wallace Shawn Rex
Jim Varney Slinky Dog
John Ratzenberger Hamm
John Morris Andy
Erik von Detten Sid
Annie Potts Bo Peep
Sarah Freeman Hannah
R. Lee Ermey Sergeant
Laurie Metcalf Andy's Mom
Jeff Pidgeon Green Aliens
Joe Ranft Lenny the Binoculars