R. Lee Ermey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
R. Lee Ermey
USMC-100928-M-8329S-069.jpg
Ermey, 2010
Informacione personale
Ditëlindja 24 mars, 1944
Vendlindja Emporia, Kansas, SHBA
Ditëvdekja 15 prill, 2018
Vendvdekja Santa Monica, California, SHBA
Bashkëshort(ja) Nila Ermey
(1975–2018; his death; 4 children)
Kombësia amerikan
Faqja zyrtare http://www.rleeermey.com/index.html

R. Lee Ermey lindi më 24 mars, 1944Emporia, Kansas si Ronald Lee Ermey dhe vdiq më 15 prill, 2018Santa Monica, California. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Filmografia[redakto | përpunoni burim]

Diskografia[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: R. Lee Ermey – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.