American Broadcasting Company

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Logoja e përdorur që nga 9 gusht 2021

American Broadcasting Company (shk. ABC) është një radiostacion dhe stacion televizioniShBA, sot është nën-firmë e Walt Disney Company1943 ka dal prej National Broadcasting Company.

Seri[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seria të transmetua nga ABC.

Shih dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]