Kollumerland en Nieuwkruisland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kollumerland en Nieuwkruisland (kthjellim).


Kollumerland en Nieuwkruisland
Kollumerland c.a.
—  komuna  —
stema_figuraKollumerland c.a. flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Kollum
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°17′00″V 6°09′00″L / 53.283333°V 6.15°L / 53.283333; 6.15 (Kollumerland en Nieuwkruisland)Koordinatat: 53°17′00″V 6°09′00″L / 53.283333°V 6.15°L / 53.283333; 6.15 (Kollumerland en Nieuwkruisland)
Sipërfaqja 116,33 km2
Popullsia 13.002 banorë 2010
Dendësia 111,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0511, 0594
Kodi Postar 9291-9299, 9851-9853
Kodi statistikor 0079
Kollum is located in Hollandë
Kollum
Kollum
Kollumerland en Nieuwkruisland – harta_foto
www.kollumerland.nl

Kollumerland en Nieuwkruisland është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 116.33 km² dhe popullsi 13002 banorë[1]. Kollum është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland