Kompleks banimi - Familja Dervisholli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kompleks banimi - Familja Dervisholli
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Gradicë, Drenas, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3220

Kompleksi i banimit i Familjes Dervisholli është një monument i trashëgimisë kulturore në Gradicë, Drenas, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]