Kompleks banimi në Milevc (Selim Ismaili)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kompleks Banimi në Milevc (Selim Ismaili)
Hambar, Milevc 2.jpg
Hambar në Millevc
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Milevcë, Prishtinë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 4034

Kompleks Banimi në Milevc (Selim Ismaili) është një monument i trashëgimisë kulturore në Milevcë, Prishtinë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]