Komuna rajonale York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Komuna rajonale York (kthjellim).


Komuna rajonale York
Regional Municipality of York
—  konte  —
Komuna rajonale York is located in Kanadaja
Komuna rajonale York
Komuna rajonale York
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°03′02″V 79°27′38″P / 44.050674°V 79.4604609°P / 44.050674; -79.4604609 (Komuna rajonale York)Koordinatat: 44°03′02″V 79°27′38″P / 44.050674°V 79.4604609°P / 44.050674; -79.4604609 (Komuna rajonale York)
Sipërfaqja 1.761,84 km2
Popullsia 892.712 banorë 2006
Dendësia 506,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Komuna rajonale York – harta_foto
www.region.york.on.ca/default.htm

Komuna rajonale York është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 1761.84 km² dhe popullsi 892712 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario