Konaku i Jashar Pashes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Konaku i Jashar Pashes
LlojiArkitekturore
VendndodhjaPejë, Kosovë
NdërtuarShek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar610/55
Nr. i referencës2080

Konaku i Jashar Pashes është një monument i trashëgimisë kulturore në Pejë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 610/55.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]