Kontea Annapolis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Annapolis (kthjellim).


Kontea Annapolis
Annapolis County
—  konte  —
Kontea Annapolis is located in Kanadaja
Kontea Annapolis
Kontea Annapolis
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°44′00″V 65°30′00″P / 44.733333°V 65.5°P / 44.733333; -65.5 (Kontea Annapolis)Koordinatat: 44°44′00″V 65°30′00″P / 44.733333°V 65.5°P / 44.733333; -65.5 (Kontea Annapolis)
Sipërfaqja 3.184,97 km2
Popullsia 21.438 banorë 2006
Dendësia 6,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Annapolis – harta_foto
www.annapoliscounty.ns.ca/

Kontea Annapolis është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3184.97 km² dhe popullsi 21438 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re