Kontea Antigonish

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Antigonish (kthjellim).


Kontea Antigonish
Antigonish County
—  konte  —
Kontea Antigonish is located in Kanadaja
Kontea Antigonish
Kontea Antigonish
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°37′35″V 61°59′54″P / 45.626522°V 61.998253°P / 45.626522; -61.998253 (Kontea Antigonish)Koordinatat: 45°37′35″V 61°59′54″P / 45.626522°V 61.998253°P / 45.626522; -61.998253 (Kontea Antigonish)
Sipërfaqja 1.457,82 km2
Popullsia 18.836 banorë 2006
Dendësia 12,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Antigonish – harta_foto
www.antigonishcounty.ns.ca/

Kontea Antigonish është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 1457.82 km² dhe popullsi 18836 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re