Kontea Cape Breton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Cape Breton (kthjellim).


Kontea Cape Breton
Cape Breton County
—  konte  —
Kontea Cape Breton is located in Kanadaja
Kontea Cape Breton
Kontea Cape Breton
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°00′V 60°18′P / 46°V 60.3°P / 46; -60.3 (Kontea Cape Breton)Koordinatat: 46°00′V 60°18′P / 46°V 60.3°P / 46; -60.3 (Kontea Cape Breton)
Sipërfaqja 2.470,62 km2
Popullsia 109.330 banorë 2006
Dendësia 44,25 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Cape Breton – harta_foto

Kontea Cape Breton është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2470.62 km² dhe popullsi 109330 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re