Kontea Carleton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Carleton (kthjellim).


Kontea Carleton
Carleton County
—  konte  —
Kontea Carleton is located in Kanadaja
Kontea Carleton
Kontea Carleton
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°21′00″V 67°19′00″P / 46.35°V 67.316667°P / 46.35; -67.316667 (Kontea Carleton)Koordinatat: 46°21′00″V 67°19′00″P / 46.35°V 67.316667°P / 46.35; -67.316667 (Kontea Carleton)
Sipërfaqja 3.313,15 km2
Popullsia 27.019 banorë 2011
Dendësia 8,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506

Kontea Carleton është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3313.15 km² dhe popullsi 27019 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick