Kontea Cumberland (Kanada)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Cumberland (kthjellim).


Kontea Cumberland
Cumberland County
—  konte  —
Kontea Cumberland is located in Kanadaja
Kontea Cumberland
Kontea Cumberland
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°42′V 64°06′P / 45.7°V 64.1°P / 45.7; -64.1 (Kontea Cumberland)Koordinatat: 45°42′V 64°06′P / 45.7°V 64.1°P / 45.7; -64.1 (Kontea Cumberland)
Sipërfaqja 4.271,14 km2
Popullsia 32.046 banorë 2006
Dendësia 7,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Cumberland – harta_foto
www.cumberlandcounty.ns.ca/

Kontea Cumberland është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 4271.14 km² dhe popullsi 32046 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re