Kontea Digby

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Digby (kthjellim).


Kontea Digby
Digby County
—  konte  —
Kontea Digby is located in Kanadaja
Kontea Digby
Kontea Digby
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°18′V 65°48′P / 44.3°V 65.8°P / 44.3; -65.8 (Kontea Digby)Koordinatat: 44°18′V 65°48′P / 44.3°V 65.8°P / 44.3; -65.8 (Kontea Digby)
Sipërfaqja 2.515,23 km2
Popullsia 18.992 banorë 2006
Dendësia 7,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Digby – harta_foto

Kontea Digby është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2515.23 km² dhe popullsi 18992 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re