Kontea Elgin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Elgin (kthjellim).


Kontea Elgin
Elgin County
—  konte  —
Kontea Elgin is located in Kanadaja
Kontea Elgin
Kontea Elgin
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°46′45″V 81°11′00″P / 42.779167°V 81.183333°P / 42.779167; -81.183333 (Kontea Elgin)Koordinatat: 42°46′45″V 81°11′00″P / 42.779167°V 81.183333°P / 42.779167; -81.183333 (Kontea Elgin)
Sipërfaqja 1.880,84 km2
Popullsia 85.351 banorë 2006
Dendësia 45,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Elgin – harta_foto
www.elgin-county.on.ca/

Kontea Elgin është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 1880.84 km² dhe popullsi 85351 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario