Kontea Frontenac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Frontenac (kthjellim).


Kontea Frontenac
Frontenac County
—  konte  —
Kontea Frontenac is located in Kanadaja
Kontea Frontenac
Kontea Frontenac
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°13′00″V 76°30′00″P / 44.216667°V 76.5°P / 44.216667; -76.5 (Kontea Frontenac)Koordinatat: 44°13′00″V 76°30′00″P / 44.216667°V 76.5°P / 44.216667; -76.5 (Kontea Frontenac)
Sipërfaqja 3.672,49 km2
Popullsia 143.865 banorë 2006
Dendësia 39,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Frontenac – harta_foto
www.frontenaccounty.ca/

Kontea Frontenac është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3672.49 km² dhe popullsi 143865 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario