Kontea Grey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Grey (kthjellim).


Kontea Grey
Grey County
—  konte  —
Kontea Grey is located in Kanadaja
Kontea Grey
Kontea Grey
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°34′00″V 80°56′00″P / 44.566667°V 80.933333°P / 44.566667; -80.933333 (Kontea Grey)Koordinatat: 44°34′00″V 80°56′00″P / 44.566667°V 80.933333°P / 44.566667; -80.933333 (Kontea Grey)
Sipërfaqja 4.426 km2
Popullsia 92.411 banorë 2006
Dendësia 20,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Grey – harta_foto
www.greycounty.on.ca/

Kontea Grey është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 4426 km² dhe popullsi 92411 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario