Kontea Guysborough

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Guysborough (kthjellim).


Kontea Guysborough
Guysborough County
—  konte  —
Kontea Guysborough is located in Kanadaja
Kontea Guysborough
Kontea Guysborough
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°18′V 61°48′P / 45.3°V 61.8°P / 45.3; -61.8 (Kontea Guysborough)Koordinatat: 45°18′V 61°48′P / 45.3°V 61.8°P / 45.3; -61.8 (Kontea Guysborough)
Sipërfaqja 4.044,22 km2
Popullsia 9.058 banorë 2006
Dendësia 2,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Guysborough – harta_foto

Kontea Guysborough është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 4044.22 km² dhe popullsi 9058 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re