Kontea Haliburton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Haliburton (kthjellim).


Kontea Haliburton
Haliburton County
—  konte  —
Kontea Haliburton is located in Kanadaja
Kontea Haliburton
Kontea Haliburton
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°56′00″V 78°44′00″P / 44.933333°V 78.733333°P / 44.933333; -78.733333 (Kontea Haliburton)Koordinatat: 44°56′00″V 78°44′00″P / 44.933333°V 78.733333°P / 44.933333; -78.733333 (Kontea Haliburton)
Sipërfaqja 4.025 km2
Popullsia 16.147 banorë 2006
Dendësia 4,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Haliburton – harta_foto
www.haliburtoncounty.ca/

Kontea Haliburton është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 4025 km² dhe popullsi 16147 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario