Kontea Hants

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Hants (kthjellim).


Kontea Hants
Hants County
—  konte  —
Kontea Hants is located in Kanadaja
Kontea Hants
Kontea Hants
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°06′V 63°54′P / 45.1°V 63.9°P / 45.1; -63.9 (Kontea Hants)Koordinatat: 45°06′V 63°54′P / 45.1°V 63.9°P / 45.1; -63.9 (Kontea Hants)
Sipërfaqja 3.049,08 km2
Popullsia 41.182 banorë 2006
Dendësia 13,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Hants – harta_foto

Kontea Hants është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3049.08 km² dhe popullsi 41182 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re