Kontea Hastings

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Hastings (kthjellim).


Kontea Hastings
Hastings County
—  konte  —
Kontea Hastings is located in Kanadaja
Kontea Hastings
Kontea Hastings
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°10′00″V 77°23′00″P / 44.166667°V 77.383333°P / 44.166667; -77.383333 (Kontea Hastings)Koordinatat: 44°10′00″V 77°23′00″P / 44.166667°V 77.383333°P / 44.166667; -77.383333 (Kontea Hastings)
Sipërfaqja 5.977 km2
Popullsia 130.474 banorë 2006
Dendësia 21,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Hastings – harta_foto
www.hastingscounty.com/

Kontea Hastings është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 5977 km² dhe popullsi 130474 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario