Kontea Huron (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Huron (kthjellim).


Kontea Huron
Huron County
—  konte  —
Kontea Huron is located in Kanadaja
Kontea Huron
Kontea Huron
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°44′00″V 81°42′00″P / 43.733333°V 81.7°P / 43.733333; -81.7 (Kontea Huron)Koordinatat: 43°44′00″V 81°42′00″P / 43.733333°V 81.7°P / 43.733333; -81.7 (Kontea Huron)
Sipërfaqja 3.407,62 km2
Popullsia 59.325 banorë 2006
Dendësia 17,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Huron – harta_foto
www.huroncounty.ca/

Kontea Huron është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3407.62 km² dhe popullsi 59325 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario