Kontea Inverness

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Inverness (kthjellim).


Kontea Inverness
Inverness County
—  konte  —
Kontea Inverness is located in Kanadaja
Kontea Inverness
Kontea Inverness
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°12′V 61°06′P / 46.2°V 61.1°P / 46.2; -61.1 (Kontea Inverness)Koordinatat: 46°12′V 61°06′P / 46.2°V 61.1°P / 46.2; -61.1 (Kontea Inverness)
Sipërfaqja 3.830,4 km2
Popullsia 19.036 banorë 2006
Dendësia 4,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Inverness – harta_foto
www.invernesscounty.ca/

Kontea Inverness është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3830.4 km² dhe popullsi 19036 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re