Kontea Kent (New Brunswick)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Kent (kthjellim).


Kontea Kent
Kent County
—  konte  —
Kontea Kent is located in Kanadaja
Kontea Kent
Kontea Kent
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°35′00″V 64°48′00″P / 46.583333°V 64.8°P / 46.583333; -64.8 (Kontea Kent)Koordinatat: 46°35′00″V 64°48′00″P / 46.583333°V 64.8°P / 46.583333; -64.8 (Kontea Kent)
Sipërfaqja 4.552,55 km2
Popullsia 30.833 banorë 2011
Dendësia 6,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506
www.kent.nb.ca/

Kontea Kent është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 4552.55 km² dhe popullsi 30833 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick