Kontea Kings (Ishulli i Princit Eduard)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Kings (kthjellim).


Kontea Kings
Kings County
—  konte  —
Kontea Kings is located in Kanadaja
Kontea Kings
Kontea Kings
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ishulli i Princit Eduard – stema Ishulli i Princit Eduard
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°15′V 62°30′P / 46.25°V 62.5°P / 46.25; -62.5 (Kontea Kings)Koordinatat: 46°15′V 62°30′P / 46.25°V 62.5°P / 46.25; -62.5 (Kontea Kings)
Sipërfaqja 1.684,35 km2
Popullsia 18.608 banorë 2006
Dendësia 11,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4

Kontea Kings është një konte (county) në provincën Ishulli i Princit Eduard, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 1684.35 km² dhe popullsi 18608 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ishulli i Princit Eduard