Kontea Kings (New Brunswick)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Kings (kthjellim).


Kontea Kings
Kings County
—  konte  —
Kontea Kings is located in Kanadaja
Kontea Kings
Kontea Kings
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°39′38″V 65°47′23″P / 45.660417°V 65.789833°P / 45.660417; -65.789833 (Kontea Kings)Koordinatat: 45°39′38″V 65°47′23″P / 45.660417°V 65.789833°P / 45.660417; -65.789833 (Kontea Kings)
Sipërfaqja 3.483,4 km2
Popullsia 69.665 banorë 2011
Dendësia 20 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506

Kontea Kings është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3483.4 km² dhe popullsi 69665 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick