Kontea Kings (Skocia e Re)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kontea Kings
konte
Popullsia
 • Gjithsej60.035
Faqja zyrtarewww.county.kings.ns.ca/

Kontea Kings është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2122.18 km² dhe popullsi 60035 banorë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re