Kontea Lanark

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Lanark (kthjellim).


Kontea Lanark
Lanark County
—  konte  —
Kontea Lanark is located in Kanadaja
Kontea Lanark
Kontea Lanark
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°52′59″V 76°13′59″P / 44.883°V 76.233°P / 44.883; -76.233 (Kontea Lanark)Koordinatat: 44°52′59″V 76°13′59″P / 44.883°V 76.233°P / 44.883; -76.233 (Kontea Lanark)
Sipërfaqja 2.979,14 km2
Popullsia 63.785 banorë 2006
Dendësia 21,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Lanark – harta_foto
www.county.lanark.on.ca/

Kontea Lanark është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2979.14 km² dhe popullsi 63785 banorë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario