Kontea Lennox e Addington

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Lennox e Addington (kthjellim).


Kontea Lennox e Addington
Lennox and Addington County
—  konte  —
Kontea Lennox e Addington is located in Kanadaja
Kontea Lennox e Addington
Kontea Lennox e Addington
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°15′V 76°57′P / 44.25°V 76.95°P / 44.25; -76.95 (Kontea Lennox e Addington)Koordinatat: 44°15′V 76°57′P / 44.25°V 76.95°P / 44.25; -76.95 (Kontea Lennox e Addington)
Sipërfaqja 2.776,48 km2
Popullsia 40.542 banorë 2006
Dendësia 14,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Lennox e Addington – harta_foto
www.lennox-addington.on.ca/

Kontea Lennox e Addington është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2776.48 km² dhe popullsi 40542 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario