Kontea Lunenburg (Skocia e Re)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Lunenburg (kthjellim).


Kontea Lunenburg
Lunenburg County
—  konte  —
Kontea Lunenburg is located in Kanadaja
Kontea Lunenburg
Kontea Lunenburg
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°30′V 64°30′P / 44.5°V 64.5°P / 44.5; -64.5 (Kontea Lunenburg)Koordinatat: 44°30′V 64°30′P / 44.5°V 64.5°P / 44.5; -64.5 (Kontea Lunenburg)
Sipërfaqja 2.907,93 km2
Popullsia 47.150 banorë 2006
Dendësia 16,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Lunenburg – harta_foto

Kontea Lunenburg është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2907.93 km² dhe popullsi 47150 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re