Kontea Madawaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Madawaska (kthjellim).


Kontea Madawaska
Madawaska County
—  konte  —
Kontea Madawaska is located in Kanadaja
Kontea Madawaska
Kontea Madawaska
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°25′17″V 68°21′38″P / 47.421417°V 68.360611°P / 47.421417; -68.360611 (Kontea Madawaska)Koordinatat: 47°25′17″V 68°21′38″P / 47.421417°V 68.360611°P / 47.421417; -68.360611 (Kontea Madawaska)
Sipërfaqja 3.463,05 km2
Popullsia 33.422 banorë 2011
Dendësia 9,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506

Kontea Madawaska është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3463.05 km² dhe popullsi 33422 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick