Kontea Middlesex (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Middlesex (kthjellim).


Kontea Middlesex
Middlesex County
—  konte  —
Kontea Middlesex is located in Kanadaja
Kontea Middlesex
Kontea Middlesex
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°00′V 81°15′P / 43°V 81.25°P / 43; -81.25 (Kontea Middlesex)Koordinatat: 43°00′V 81°15′P / 43°V 81.25°P / 43; -81.25 (Kontea Middlesex)
Sipërfaqja 3.317,15 km2
Popullsia 422.333 banorë 2006
Dendësia 127,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Middlesex – harta_foto
www.county.middlesex.on.ca/

Kontea Middlesex është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3317.15 km² dhe popullsi 422333 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario