Kontea Northumberland (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Northumberland (kthjellim).


Kontea Northumberland
Northumberland County
—  konte  —
Kontea Northumberland is located in Kanadaja
Kontea Northumberland
Kontea Northumberland
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°58′00″V 78°10′00″P / 43.966667°V 78.166667°P / 43.966667; -78.166667 (Kontea Northumberland)Koordinatat: 43°58′00″V 78°10′00″P / 43.966667°V 78.166667°P / 43.966667; -78.166667 (Kontea Northumberland)
Sipërfaqja 1.902,97 km2
Popullsia 80.963 banorë 2006
Dendësia 42,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Northumberland – harta_foto
www.northumberland.com/

Kontea Northumberland është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 1902.97 km² dhe popullsi 80963 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario