Kontea Oxford (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Oxford (kthjellim).


Kontea Oxford
Oxford County
—  konte  —
Kontea Oxford is located in Kanadaja
Kontea Oxford
Kontea Oxford
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°07′50″V 80°44′48″P / 43.130556°V 80.746667°P / 43.130556; -80.746667 (Kontea Oxford)Koordinatat: 43°07′50″V 80°44′48″P / 43.130556°V 80.746667°P / 43.130556; -80.746667 (Kontea Oxford)
Sipërfaqja 2.039,46 km2
Popullsia 102.756 banorë 2006
Dendësia 50,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Oxford – harta_foto
www.county.oxford.on.ca/

Kontea Oxford është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2039.46 km² dhe popullsi 102756 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario