Kontea Perth (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Perth (Ontario) (kthjellim).


Kontea Perth (Ontario)
Perth County
—  konte  —
Kontea Perth (Ontario) is located in Kanadaja
Kontea Perth (Ontario)
Kontea Perth (Ontario)
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°22′00″V 80°58′00″P / 43.366667°V 80.966667°P / 43.366667; -80.966667 (Kontea Perth (Ontario))Koordinatat: 43°22′00″V 80°58′00″P / 43.366667°V 80.966667°P / 43.366667; -80.966667 (Kontea Perth (Ontario))
Sipërfaqja 2.218,41 km2
Popullsia 74.344 banorë 2006
Dendësia 33,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Perth (Ontario) – harta_foto
www.countyofperth.on.ca/

Kontea Perth (Ontario) është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2218.41 km² dhe popullsi 74344 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario