Kontea Peterborough

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Peterborough (kthjellim).


Kontea Peterborough
Peterborough County
—  konte  —
Kontea Peterborough is located in Kanadaja
Kontea Peterborough
Kontea Peterborough
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°18′00″V 78°19′00″P / 44.3°V 78.316667°P / 44.3; -78.316667 (Kontea Peterborough)Koordinatat: 44°18′00″V 78°19′00″P / 44.3°V 78.316667°P / 44.3; -78.316667 (Kontea Peterborough)
Sipërfaqja 3.805,71 km2
Popullsia 133.080 banorë 2006
Dendësia 34,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Peterborough – harta_foto
www.county.peterborough.on.ca/

Kontea Peterborough është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3805.71 km² dhe popullsi 133080 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario